ISKCON logo

New Govardhan Ashram

Kėdainių Krišnos sąmonės bendruomenė

Media

Vedu dienos Krakėse 2019   2019 01 26
Prisidėkite prie 2016 m. knygų platinimo maratono   2016 12 05

Marathon Top

Kasdien su džiaugsmu prisiminkime didžiausią Šrilos Prabhupados norą ir priesaką – platinti kaip galima daugiau jo knygų, suteikiant žmonėms galimybę gauti tikras žinias, išgirsti Dievo žodį ir skleisti Dievo sąmonę.

Tai ne šiaip sau knygos, tai šventraščiai. Kaip vieną svarbiausių tarnystės formų, knygų platinimą akcentavo ne tik Šrila Prabhupada, bet ir jo mokytojas Bhakti Sidhanta Sarasvati Thakuras.

Paramos ir labdaros fondas „Vedų žinios“ suteikia puikią galimybę pasitarnauti S.Prabhupadai ir Krsnai platinant transcendentines knygas ne tik per knygų platinimo Maratonus, bet paversti šią tarnystės formą savo kasdienybe.

Palengvint knygų platinimą, fondas „Vedų žinios“ suteikia galimybę knygas įsigyti įtin žemomis kainomis.

Knygų asortimentas ganėtinai gausus. Kiekvienais metais išleidžiamos vis naujos Š. Prabhupados knygos. 

Knygos pristatomos į bet kurią Lietuvos vietą. Atsiskaitymas už knygas ne iš kart, o jas išplatinus.

„Vedų žinios“ remia ir palaiko įvairias knygų platinimo iniciatyvas, steigia prizinius fondus, apdovanoja ir palaiko knygų platintojus.

Kiekvieną mėnesį išplatintų knygų rezultatai siunčiami pasaulinės Sankrtanos suvestinei.

Marathon Bottom

Artėjant S. Prabhupados knygų platinimo Maratonui, fondas „Vedų žinios“ ragina visus atsidavusiuosius prisiminti didžiausią S. Prabhupados norą ir linki galingo Maratono 2016. Iki pasimatymo per apdovanojimus!

Vegetarizmas kariuomenėje - 2016.09.12   2016 09 17

Labai reikalinga jūsų pagalba.

Šių metų pradžioje LGKT (Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba) pripažino, kad pažeidžiama karių teisė į vegetarinę mitybą. KAM (Krašto apsaugos ministerija) buvo įpareigota sudaryti lakto vegetarinį valgiaraštį iki liepos 1 d. Krašto apsaugos ministerija (KAM) neįvykdė įpareigojimo sudaryti vegetarinį meniu iki š.m. liepos 1 d. - alternatyvus meniu buvo sudarytas rugpjūčio mėnesio pabaigoje, tačiau ne vegetarinis - pareiškėjai ignoruoti.

Nusprendėme kreiptis į teismą, kad būtų apgintos vegetarų teisės ir sudarytas bei realiai įgyvendinamas vegetarinis valgiaraštis kariuomenėje. 

Absoliučiai visos aplinkybės palankios ir argumentai paruošti. Tereikia surinkti lėšų, kad pradėtume procesus teisme, teisininkai parengtų procesinius dokumentus.

Tam reikia surinkti €1150.

2017.03.14 - labai aciu visiems aukojusiems, visą sumą jau surinkome.

Atstovas ryšiam su visuomene: Žilvinas Užkuraitis. Tel. +370 689 63281 

 

Vegetarizmas kariuomenėje - 2016.08.30   2016 08 30

Labai reikalinga jūsų pagalba.

Šių metų pradžioje LGKT (Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba) pripažino, kad pažeidžiama karių teisė į vegetarinę mitybą. KAM (Krašto apsaugos ministerija) buvo įpareigota sudaryti lakto vegetarinį valgiaraštį iki liepos 1 d.

Meniu buvo sudarytas, tačiau, mūsų žiniomis, ne vegetarinis - jame įtraukti kiaušiniai. Iki šios dienos šis meniu vis dar nepatvirtintas. Apskritai apie meniu nesame informuoti. Pažymime, kad nebuvo jokio bendradarbiavimo su mumis , kaip pareiškėjais: į el. pašto laiškus neatsakinėjo, paskambinus telefonu nuolat nukreipdavo bendrauti su kitu asmeniu, kol prisiskambinus logistikos vado pavaduotojui ir paprašius meniu susipažinimui, gavome atsakymą, kad negali jo suteikti, kol nepatvirtino vadas.

Šiuo metu vėl būtina kreiptis į teisininkus. Reikalinga Jūsų pagalba surenkant € 140 teisinės užklausos, kuri bus galiojanti ir vėlesniame teisminiame procese. 

Labai ačių visiems prisidėjusiems, reikiamą sumą jau surinkome.

Bendruomenės prezidentas: Nerijus Linkus

Atstovas ryšiam su visuomene: Žilvinas Užkuraitis. Tel. +370 689 63281

Inteviu su Jagadananda das apie mėsos vartojimą   2016 06 27

Interviu su Jagadananda das TV3.lt portale apie mėsos vartojimą.

Reikia palaikymo dėl vegetarinės mitybos   2016 03 19

kids playingŠiuo metu vyksta teisiniai procesai, kad Lietuvos ugdymo įstaigose, tokiose kaip mokyklos, darželiai, vaikų namai ir kt. būtų įvestas ir vegetarinis maitinimas, todėl tam reikia visuomenės pritarimo ir paskatinimo.

Apačioje yra prisegta formą, kurią turi užpildyti įmonės ar organizacijos, pasirašyti ir uždėti spaudus. Užpildytą paraišką reiktų nuskenuoti ir išsiųsti vienu iš nurodytų paštų: info@ajurist.com arba jurist.sandra@gmail.com

Prisidėkime prie nuostabios iniciatyvos, kurios dėka kiekvienais metais bus išgelbėjama tūkstančiai gyvybių.

Vegetarinė mityba darželiuose ir mokyklose   2016 02 29

kids playingTradicinėse ugdymo įstaigose ne visada pageidaujamo dėmesio sulaukia žmogaus individualybė. Ypač tai pasakytina apie maitinimą vaikų darželiuose ir mokyklose.

Visi valstybiniai darželiai ir mokyklos Lietuvoje yra skirti visavalgiams, tačiau randasi vis daugiau šeimų, kurioms mėsos vartojimas nepriimtinas dėl etinių, moralinių, religinių ar sveikatos priežasčių.

Padėtį galima pakeisti darželiuose ir mokyklose užtikrinant galimybę rinktis alternatyvų vegetarinį valgiaraštį. Tam reikia palaikymo, pagalbos, finansų. Kėdainių Krišnos sąmonės religinė bendruomenė kviečia paremti projekto įgyvendinimą.

Reikalinga suma 4500

2016.02.29 - jau surinkome visą sumą! Labai ačių visiems prisidėjusiems.  

Geros naujienos vegetarams kariuomenėje   2016 01 23

Po kurį laiką trukusio susirašinėjimo su valstybinėmis institucijomis gavome atsakymą kad kariuomenėje neužtikrinant vegetarinės mitybos buvo pažeistos tiek tarptautinės tiek nacionalinės teisės aktų nuostatos. Nuo 2016 m. Liepos 1 d. šauktiniai galės nevaržomai pageidauti vegetarinės mitybos Lietuvos kariuomenėje.

Labai smagu girdėti kad Lietuva pirmą kartą pripažino kad vegetarinė mityba yra tinkama žmogui. 

Vlmedicina.lt

Alfa.lt

15min.lt

Delfi.lt

Obzor.lt

Lrytas.lt

Rajono laikraštis "Kėdainių mugė"

 

Kėdainių rajono laikraštis "Rinkos aikštė":

Rinkos Aikste 1

 

Rinkos Aikste 2

 

Vegetarizmas kariuomenėje   2015 10 30

        Pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją, žmogus turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti. Jam neturi būti kliudoma ieškoti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas. Taip pat yra nevaržoma šalies piliečio minties, tikėjimo ir sąžinės laisvė. Kiekvienas turi teisę dalyvauti valdant savo šalį tiek tiesiogiai, tiek per demokratiškai išrinktus atstovus.

        Šiuo metu šalies socialinė sistema ne pilnai patenkina žmonių bendruomenės poreikių įvairovę. Realiai neįgyvendina dalies teisės rinktis savo vertybes atitinkantį ugdymą, pasaulėžiūrą, religinius įsitikinimus, filosofines pažiūras, mitybą. Tradicinėse švietimo, ugdymo įstaigose ne visada pageidaujamo dėmesio bei poreikių patenkinimo sulaukia žmogaus individualybė. Todėl Kėdainių m. Krišnos sąmonės religinė bendruomenė atstovaujama bendruomenės prezidento Egidijaus Pupkevičiaus, pateikė prašymą teisinių paslaugų teikimo įstaigai, kuriuo prašo paruošti reikiamus procesinius dokumentus paraiškų pateikimui:

  • Krašto apsaugos ministerijai; 
  • Sveikatos apsaugos ministerijai; 
  • Lygių galimybių kontrolieriui, dėl galimybės mokyklose, darželiuose, kariuomenėje maitintis vegetariškai. 

Už teisines paslaugas, dokumentų paruošimą, bendruomenė turi sumokėti 420 eurų.

Tai, kad būtų įteisinta vegetariška mityba švietimo įstaigose, kariuomenėje reikia palaikymo, pagalbos, finansų ir laiko.

Galinčius, prisidėti prie šio projekto įgyvendinimo, kviečiame padėti, o kas gali paremti aukomis, prašome aukas pervesti į bendruomenės sąskaitą: 

Sąskaita: Swedbank LT65 7300 0101 3673 5518 

Gavėjas: Kėdainių m. Krišnos sąmonės bendruomenė.

Paskirtis: Teisinių dokumentų paruošimui

Kiti šaltiniai apie šią problemą: vlmedicina.lt

Tolimesnė projekto eiga:

2015.10.11 Reikiamos lėšos surinktos, nuoširdžiai dėkojame visiems prisidedantiems.

2015.10.22 Dokumentai jau beveik paruošti, artimiausiu metu bus išsiųsti ministerijoms.

2015.10.23 Dokumentai paruošti ir išsiųsti ministerijoms.

2015.10.30 Pirmieji atgarsiai apie tai LNK žiniose